Altı yıllık dönemler halinde toplam üç dönem Rotterdam Belediye Başkanı olarak görev alan Ahmed Abouthaleb, bu yıl sonbahar aylarında görevinden ayrılma kararı aldığını duyurdu.

Aboutaleb Salı günü belediye meclisine gönderdiği mektupta "Görevimin sona ermesi kesinleşene kadar, belediye başkanı olarak görevlerimi eksiksiz yerine getirmeye devam edeceğim.  Güzel şehrimize 15 yılı aşkın bir süre hizmet ettikten sonra, yeni bir belediye başkanına yol açma zamanının geldiğini düşünüyorum." şeklinde ifade kullandı.

Açıklanan bu karardan sonra geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte da sosyal paylaşım sitesi üzerinden bir mesaj yayınladı.

Rutte mesajında “Ahmed Aboutaleb, Rotterdam Belediye Başkanı olarak geçirdiği 15 yılın ardından bu sonbaharda veda edecek. Başka hiç kimsenin yapamadığı gibi, büyük bağlılığı, adaleti ve kentindeki insanlar için beslediği kalbiyle kenti nasıl bir araya getireceğini biliyordu. Kendisine büyük bağlılığı ve her zamanki keyifli işbirliği için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca kendisine gelecek için en iyi dileklerimi sunuyorum.” ifadesine yer verdi.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş