Zuid Holland, Zeeland ve Noord Brabant bölgelerini kapsayan Rotterdam Başkonsolosluğunda görev alacak olan Sevgi Andiç, 1 Ocak 2023 itibariyle görevine başladı. 

Başkonsolos Andiç Hollanda’da yaşayan vatandaşlarımıza seslendiği yazılı açıklamasında, “Türkiye Cumhuriyeti Rotterdam Başkonsolosu olarak 1 Ocak 2023 tarihinde göreve başlamış bulunmaktayım. Başta görev bölgemizde ikamet eden vatandaşlarımıza, faaliyet gösteren insanlarımıza, öğrenim gören gençlerimize ve turist olarak gelen vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak, ayrıca ekonomi, ticaret, eğitim, turizm, kültür ve sanat olmak üzere muhtelif alanlarda yerel makamlarla işbirliğimizi çeşitlendirip güçlendirmek öncelikli görevlerimiz arasındadır.” dedi.

Vatandaşlarımızın Hollanda'da elde ettiği başarılar, ülkemizin ve halkımızın layıkıyla tanıtımında çok önemli rol oynamakta olduğunu belirten Başkonsolos, “Bu bağlamda, görev bölgemizde mukim Türk toplumunun, ülkemiz ile Hollanda arasında mevcut bağları güçlendirdiğini, her alanda yeni köprüler inşa ettiğini görmekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Başkonsolos Sevgi Andiç yazısını “Mesai arkadaşlarımla birlikte sizlerin burada devletimizin gücünü ve desteğini her zaman hissetmenizi sağlayacak bir anlayışla hizmet vermeye devam edeceğiz.” sözleri ile bitirdi.

Sevgi Andiç kimdir?
Başkonsolos Sevgi Andiç 1981 yılında Türkoğlu’nda doğmuştur.

İngiltere’de Keele Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve İşletme Bölümlerinde lisans, aynı üniversitede İşletme bölümünde yüksek lisans (MBA) eğitimini tamamlamıştır.

Dışişleri Bakanlığı’na 2006 yılında giren Başkonsolos Andiç, merkez görevinde Güney Kafkasya, Orta ve Kuzey Avrupa Genel Müdür Yardımcılıklarında görev yapmıştır. Şanhay Başkonsolosluğu, Helsinki Büyükelçiliği ve Avrupa Konseyi Daimi Temsilciliğinde çeşitli görevlerde bulunan ve merkezde son olarak Kuzey Avrupa Daire Başkanı olarak görev yapan Başkonsolos Andiç, 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle Rotterdam Başkonsolosu olarak görevine başlamıştır.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.