Hollanda'da gündem yine Faslılar

Sağlık, Refah ve Spor Bakanı Edith Schippers (VVD), Johan Derksen'in geçtiğimiz günlerde Faslı futbolcular ile ilgili ifade ettiği sözlerin gerçeği

POLİTİKA 15.04.2016, 17:45 15.04.2016, 17:45
Hollanda'da gündem yine Faslılar
Sağlık, Refah ve Spor Bakanı Edith Schippers (VVD), Johan Derksen'in geçtiğimiz günlerde Faslı futbolcular ile ilgili ifade ettiği sözlerin gerçeği yansıttığını ve futbol dünyasında ciddi sorunların yaşandığına dikkat çekti. Schippers, bu durumun Hollanda Kraliyet Futbol Federasyonu KNV tarafından ele alınmasını ve çözüme kavuşturulması gerektiğini aktardı.

Hollanda başbakanı Mark Rutte'da ortada bir sorunun olduğunu ancak bunu tüm Faslılar sorunluymuş gibi lanse edilmesini doğru bulmadığını belirtti. Rutte, futbol sahalarında yaşanan sorunlarda Faslıların etkisinin olup olmadığının KNVB tarafından incelenmesi gerektiği ve spora yakışmayacak şekilde davrananların takımlardan atılması konusunda tereddüt edilmemesini istedi.

Rutte, futbolda sorun çıkaran bir Faslı tespit edildiğinde hepsine aynı gözle bakılamayacağını belirtirken, ''herkesi aynı kefeye koymak saçma olur zaten. Biz birbirini suçlayan bir toplum istemiyoruz'' ifadesini kullandı.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@