banner124
banner112

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu:

banner94

KIRIKKALE (AA) - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Bunların adı ne olursa olsun, çukurun başında duran haini de kamuya sızmış haini

POLİTİKA 05.08.2016, 03:36 05.08.2016, 03:36
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu:
banner119

KIRIKKALE (AA) - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Bunların adı ne olursa olsun, çukurun başında duran haini de kamuya sızmış haini de sınır ötesinden İslam adına Müslümanları katleden hainleri de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti tekne kazır gibi kazıyacak." dedi.

Topçu, AK Parti Kırıkkale milletvekilleri Abdullah Öztürk ve Mehmet Demir, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Başkanı Mürsel Akçay ve beraberindekilerle Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşları ziyaret etti.

Burada konuşan Topçu, devletin kurumları ve kurallarıyla bölücü terör örgütü PKK, FETÖ ve DAEŞ'e karşı amansız bir mücadele içerisinde olduğunu söyledi.

Devletin hem askeri hem de sivil bürokrasisiyle iki şeyde kararlı olduğunu dile getiren Topçu, şöyle devam etti:

"Bir, terör örgütleri tekne kazınır gibi kazınıncaya kadar devletin, milletin mücadelesi devam edecek. Bunların adı ne olursa olsun, çukurun başında duran haini de kamuya sızmış haini de sınır ötesinden İslam adına Müslümanları katleden hainleri de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti tekne kazır gibi kazıyacak.

Diğeri de birileri 100 yıl sonra bizim medeniyet coğrafyamızda bir ameliyat yapıyor. Onun hazırlığındalar. Libya'dan başlattılar, Fas'a, Tunus'a, Cezayir'e, Mısır'a, Irak'a, Suriye'ye ve Türkiye'ye sıçratmaya çalıştılar. Başımıza gelen belaların bir nedeni de budur. 'Ankara içine bürünsün, diz çöksün, bizim 100 yıl sonra yeniden belirleyeceğimiz bu haritada Ankara masada olmasın.' Siz uzun adamı iyi duymadınız herhalde. Siz hangi planları, kumpasları kurarsanız kurun, bizim medeniyet coğrafyasında belirleyeceğiniz o haritanın olduğu masada Ankara öyle de olacak böyle de olacak."

- "Devletin imanı adalettir, adaletten asla ayrılmayacak"

Topçu, birçok faili meçhul diye kapatılmış davaların FETÖ ile ilişkili olduğunun çıplak bir gözle görüldüğünü ifade etti. Hukuk adamlarının ve yargının bunun gereğini yapacağını vurgulayan Topçu, "Devlet bir şey daha yapacak. Zalime Yavuz gibi, vatandaşına da Yunus gibi davranacak. Devletin imanı adalettir, adaletten asla ayrılmayacak. Devlet asla kin ve intikam duygusunda olmayacak ama başı gövdesinden ayrılan kızımızın, başını gövdesinden ayıranların başlarını önüne düşürtecek." diye konuştu.

Topçu, pazar günü İstanbul'da yapılacak mitinge değinerek şunları söyledi:

"Pazar günü siyasi partilerin genel başkanları ve sayın Cumhurbaşkanımız, TBMM Başkanımız, Başbakanımızın katılımıyla İstanbul'da demokrasi nöbetlerinin finali olacak. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli o mitinge katılacak. '80 milyonun karşısında 72 düvele karşı bir ve beraberiz' diyeceğiz. İnşallah, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kararını mutlaka ki gözden geçirir. İnşallah gözden geçirir o da 80 milyonun rengine, vicdanına bir soluk, bir nefes katar."

Topçu, konuşmasının ardından, 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişimi önlemek ve yaralılara yardım etmek için gittiği Genelkurmay Başkanlığı önünde yaralanan 22 yaşındaki Ahmet Erdinç Türkmenoğlu'na Türk bayrağı hediye etti.

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@