Hollanda Diyanet Vakfı'na (HDV) bağlı Ulu Cami Vakfı yöneticileri, Hollanda'nın merkezi tren istasyonlarından biri olan Utrecht Tren Garı'na yürüme mesafesinde bulunan ve "Cami Meydanı" olarak adlandırılan alanda, yaklaşık 1500 kişilik bir sokak iftarı düzenledi. Bu etkinlik, Müslüman aileleri ve Hollandalı mahalle sakinlerini bir araya getirdi.

WhatsApp Image 2024-04-07 at 11.39.36

"Hollanda'nın En Büyük Müzesi" projesinin bir parçası olan bu etkinlik, Ulu Cami Vakfı yöneticileri tarafından organize edildi. İftara Utrecht Polis Teşkilatı, belediye ve çeşitli kurumlardan temsilciler de katıldı. Katılımcılar, okunan ezanla birlikte oruçlarını açtılar ve iftar sonrasında camide akşam namazını kıldılar.

WhatsApp Image 2024-04-07 at 11.39.35

Hollanda'nın Utrecht kentindeki Hollanda Diyanet Vakfı'na (HDV) bağlı Ulu Cami, "Hollanda'nın En Büyük Müzesi" projesinde yer alıyor.

Bu projede özellikle seçilen ibadethaneler, mimari ve kültürel yapısına göre inceleniyor.

Ziyaretçiler, projenin bir parçası olarak camiyi gezdiklerinde, Türkiye'nin dini ve kültürel mirasını yakından tanıma fırsatı buluyorlar.

DENK lideri Van Baarle: Wilders’lı ‘aşırı sağcı yıkım koalisyonu’ Hollanda için felaket olacak! DENK lideri Van Baarle: Wilders’lı ‘aşırı sağcı yıkım koalisyonu’ Hollanda için felaket olacak!

Projede Hollanda'daki çeşitli dinlere ait toplam 22 ibadethane bulunuyor; bunlardan ikisi HDV'ye bağlı Utrecht Ulu Cami ve Almelo Yunus Emre Camisi.

Bu projenin amacı, ibadethaneleri kültürel ve sanatsal bir bakış açısıyla tanıtmaktır.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.euya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.