Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada ülke genelinde vaka sayısı düne göre  bin 642 artarak 12 bin 844 olarak tespit edildi. Vaka artışının GGD'de önceki günlerde yaşanan sistem arızası nedeniyle testlerin sonuçlarının zamanında girilemediğinden kaynaklandığı bilgisi paylaşıldı  

Hastanede tedavi altınan hasta sayısı son 24 saatte 221 kişi artarken, hastanede toplamda tedavi gören korona hastasının 2 bin 3 kişiye yükseldiği belirtildi. Yoğun bakım ünitelerinde son 24 saatte 38 hasta daha tedavi altına alınırken, yoğun bakımda tedavi gören toplam hasta sayısının 536 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı  77 can kaybının ardından, bugünde 77 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 10 bin 321'e yükselirken, toplam vaka sayısı ise 652 bin 525 olarak gerçekleşti.

Hollanda'da her gün açıklanan ölü sayılarının, koronavirüs taşıdığı bilinen ölümler olduğu belirtilirken, Hollanda istatistiklerine göre gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceği açıklandı. 

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU