Türkiye, bugüne kadar yurt dışında yaşayan vatandaşlarının çağrısına kayıtsız kalmadı.

21 yaşındaki Lösemi hastası oğlu için yardım talebinde bulunan Ruhsan Kör’ün çağrısı karşılık buldu. Hollanda’da hastanenin tedavisini sonlandırdığı Salih Kör bu sabah Türkiye’nin gönderdiği ambulans uçak ile Türkiye’ye götürüldü.

Türkiye Sağlık Bakanlığı'nın Salih Kör'ü almak için Hollanda'ya gönderdiği ambulans uçak bugün (14 Mayıs ) Rotterdam havalimanından Salih Kör’ü alarak Türkiye’ye hareket etti.

4 yıldır kanserler mücadele veren Salih’in son günlerde durumu ağırlaşmıştı. Hollanda’da tedavide umudu kesilen Kör ailesi, yetkililerden yardım istemişlerdi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabında duyuruda bulunan Kör aile fertleri; ‘’Değerli gazetecilerimiz, dostlarımız, grup yöneticilerimiz sayın yetkililer sesimizi duydular. Bizleri arayıp bilgilendirdiler. Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, Karaman Milletvekillerimiz Av. Selman Oğuzhan Eser ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun sağ olsunlar acımıza duyarsız kalmadılar.’’

Hollanda Türk gönüllüler vakfı'da, tedavisi için bugün Türkiyeye götürülülen Salih kör ile ilgili süreci en başından takip ederek kör ailesini yalnız bırakmadı.

İki yıl önce lösemi hastalığına yakalanan ve ilik naklinden sonra eski sağlığına kavuşmaya başlayan Salih'in göğsünde tümör tespit edilmişti. Anne, oğlunun bu tümörden de kurtulacağı ümidi taşırken, hastane, 'Yapacak bir şeyimiz kalmadı' diyerek genç Salih'i ölüme terk etmişti.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU