Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM)'in yaptığı açıklamada, son 24 saatte 8 bin 79 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. 

RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 8 bin 79 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 21 daha az olduğu belirtildi.

Hastanelerde doluluk oranı hala yüksek

Hollanda'da vaka sayılarında artış yaşanmasının ardından, hastanelerdeki doluluk oranı artmaya başladı. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören 2 bin 514 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre 2 bin 532'ye yükseldiği açıklandı. Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hasta sayısının ise 841 olduğu belirtildi. 

Hollanda'da vaka sayısı 1.5 milyona yaklaştı

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  22 can kaybının ardından, son 24 saatte 11 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 49'a yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 461 bin 137 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU