Müslüman Perspektif Vakfına bağlı “Neden İslam” adlı birimin yöneticileri ve gönüllüler, geçtiğimiz hafta cumartesi günü kutlanan Kral Günü’nde 15 farklı kentte Hollandaca mealli Kur’an-ı Kerim dağıttı.

Şehir merkezlerinde stand kuran vakıf yetkilileri, “İslam’a Davet” adlı etkinlikte ayrıca İslam’ı konu alan broşürler dağıttı ve İslam’ı anlattı.

Vakıf yetkilileri etkinliğin amacının Müslüman olmayan Hollandalılara Kur’an-ı Kerim dağıtarak, İslam’ı anlatmak ve Kur’an ile tanışmalarına vesile olmak olduğunu dile getirdi.

islama davet 01

Kendisine Kur’an hediye edilen bir çok kişi bu etkinlikten memnun kaldığını ve hediye edilen Kur’an’ı okuyacağını dile getirdi.

©Sonhaber.eu

Hollanda’da sağ koalisyon anlaşması vatandaşın cebini nasıl etkileyecek? Hollanda’da sağ koalisyon anlaşması vatandaşın cebini nasıl etkileyecek?

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.