RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 3 bin 914 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 517 daha fazla olduğu belirtildi.

Hastanelerde tedavi gören korona hastası düşmeye devam ediyor

Hollanda'da vaka sayılarında yaşanan azalmanın ardından, hastanelerdeki doluluk oranının da düşmeye devam ettiği açıklandı. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören bin 512 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre  bin 440 olduğu açıklandı. Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hasta sayısının ise 521 olduğu belirtildi. 

Hollanda'da yapılan aşı sayısı 9 milyon doza yaklaştı

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  16 can kaybının ardından, son 24 saatte 15 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 607'ye yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 641 bin 318 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Ayrıca RIVM, 6 Ocak'ta başlayan toplu aşılama sürecinde, bugün itibariyle yapılan toplam aşı sayısının 8 milyon 971 bin 791  olduğunu açıkladı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU