Hollanda'nın Rijswijk kentinde yaşanan bir olay duyanlarda şaşkınlık yaşattı. Piyangoda kazanan bileti kayınpederinin çaldığını iddia eden damat mahkemeye başvurdu. Ancak istediği sonucu alamadı. Mahkeme 80 yaşındaki kayınpederin ödülü alacak kişi olarak belirledi.

Kazanan piyango biletleri 2 Eylül’de damat tarafından satın alındı. Piyango çekilişinde biletlerden birine 3,2 milyon euro çıktı. Çekilişten üç gün sonra kayınpeder kazanan bilet için Staatsloterij’a başvurdu ve bileti damadının kendisine hediye ettiğini söyledi. Bir gün sonra ise damat kuruma ihbarda bulunup, biletinin kayınpederi tarafından çalındığını ve hak sahibinin kendisi olduğunu iddia etti.

Staatsloterij tarafından yapılan inceleme sonucunda, 3,2 milyon euronun kayınpedere verilmesine karar verildi. Bu karara karşı çıkan damat, yargı yoluna başvurdu.

Mahkemede yargıç, kazanan piyango biletinin gerçek sahibinin kim olduğuna dair kesin bir karar veremeyeceğini belirterek, Staatsloterij'in ödülü kayınpedere ödeme kararını doğru bulduğuna hükmetti.

Damadın “kayınpederinin kazanan bileti bir an için tutmak istediği ve daha sonra başka bir biletle değiştirdiği” iddiasına yönelik olarak Staatsloterij tarafından mahkemede yapılan açıklamada, kayınpederin "el motor becerilerinde bozukluk" bulunduğu ve böyle bir şeyi fark ettirmeden yapamayacağı belirtildi. Yargıç da buna istinaden kurumun tutumunun anlaşılır olduğunu belirtti.
Sonuç olarak, 80 yaşındaki kayınpeder mahkeme kararıyla 3,2 milyon euro kazanmış oldu.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.