RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 5 bin 396 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 747 daha az olduğu belirtildi.

Hastanelerde doluluk oranı düşmeye devam ediyor

Hollanda'da vaka sayılarında yaşanan kısmi azalmanın ardından, hastanelerdeki doluluk oranı da düşmeye başladı. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören 2 bin 149 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre 2 bin 2 olduğu açıklandı. Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hasta sayısının ise 637 olduğu belirtildi. 

Kovid-19 kaynaklı toplam can kaybı 17 bin 488 oldu

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  17 can kaybının ardından, son 24 saatte 15 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 488'e yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 610 bin 868 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Ayrıca RIVM, 6 Ocak'ta başlayan toplu aşılama sürecinde, bugün itibariyle yapılan toplam aşı sayısının ise 7 milyon 725 bin 844  olduğunu açıkladı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU