Hollanda'da son 24 saatte 5 bin 151 kişide daha koronavirüs tespit edilirken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 65 olarak açıklandı. 

Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde vaka sayısının düne göre 122 artarak 5 bin 151 olarak tespit edildiği açıklandı. 

Hollanda'da hastanelerde tedavi gören korona hastasının toplamda  bin 864 kişi olduğu belirtilirken, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören toplam hasta sayısının 525 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı  33 can kaybının ardından, bugünde 65 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 15 bin 503'e yükselirken, toplam vaka sayısı ise 1 milyon 79 bin 84 olarak gerçekleşti.

Hollanda'da her gün açıklanan ölüm sayılarının, koronavirüs taşıdığı bilinen ölümler olduğu belirtilirken, Hollanda istatistiklerine göre gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU