Geçtiğimiz hafta etkili olan yoğun yağışlardan sonra bu hafta sıcaklıklar özellikle gece saatlerinde don seviyesine kadar düştü. Pazartesi sabahı sıcaklıklar 0 dereceye yakındı. Hafta içinde geceleri soğuk, gündüzleri yer yer sağanak yağışlı geçecek.

Pazartesi günü gün içinde güneş ara ara yüzünü gösterse de yağmur ihtimali de oldukça yüksek. Kıyı bölgelerinden başlayarak iç kesimlere doğru ilerleyecek olan yağışlı hava yer yer dolu ve gök gürültülü sağanak yağışlar şeklinde olacak.

Hollanda’ da yeni kurulacak hükümet oturum haklarını kısıtlayacak Hollanda’ da yeni kurulacak hükümet oturum haklarını kısıtlayacak

Kuzey yönünden esen rüzgar sıcaklıkları da düşürecek. Ülke genelinde sıcaklıklar 8 ila 10 derece arasında olacak. Pazartesi gece saatlerinde sıcaklıklar -3 dereceye kadar düşecek.

Salı günü gündüz güneşli ve akşam ise yağmurlu olacak. Hava sıcaklığı 10 derece civarında olacak. Çarşamba gününden Cuma gününe kadar gün içerinde sıcaklıkların 10-12 derece arasında geceleri ise 0-2 derece arasında seyredeceği tahmin edilmekte. Özellikle Çarşamba ve Perşembe günü sağanak yağışlar etkili olacak.

Krallar Günü
Önümüzdeki Cumartesi günü kutlanacak olan, Kral Günü'nde (Koningdag) sıcaklıklar daha yükselecek gibi görünüyor. Meteoroloji Enstitüsü KNMI’nin tahminine göre Cumartesi günü ülke genelinde gün içinde 14 ila 17 derece arasında olacak.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.