Hollanda'da korona önlemleri kapsamında alınan kısıtlamalar nedeniyle teori ve pratik sınavlarına ara vermek zorunda kalan Motorlu Taşıt Sürücü Test Merkezi (CBR), ehliyete başvurma yaşını 18'e çıkarmaya hazırlandığı açıklandı. 

CBR tarafından Altyapı ve Su Yönetimi Bakanlığı'na sunulan teklifte, ehliyete başvurma yaşını 17'den 18'e çıkartarak sınava girecek kişi sayısında azalma hedeflediklerini belirttiler. Ayrıca başarısızlık korkusu yaşayan sürücü adaylarının girdiği deneme testlerinin de tamamen askıya alınmasının planlandığı teklif edildi. 

Yeni adaylar için bekleme süresi 20 haftaya kadar çıkıyor

Korona kısıtlamaları sürecinde ehliyet sınavına giremeyenler için önlem aldıklarını belirten CBR, öncelik hakkının daha önce randevu alan ve karantina sürecinde ehliyet sınavına giremeyenler için kullanılacağı açıklandı.

Yeni başvuran adaylara yakın tarihte randevu veremeyeceklerini belirten CBR, sürücü adaylarının 20 haftaya kadar bekleme süresi yaşayabileceğini  açıkladı. CBR, hükümetin korona önlemlerini ne kadar uzatacağına bağlı olarak bilgilendirmeye devam edecekleri bilgisini paylaştı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU