Başbakan Mark Rutte’yı tehdit eden 61 yaşındaki bir kişi tutuklandı. Adamın daha sonra serbest bırakıldığı belirtildi.

Amsterdam polisi Cuma akşamı 61 yaşındaki bir adamı Başbakan Mark Rutte’yı tehdit ettiği için tutukladı. Adamın sorgusundan sonra serbest bırakıldığı belirtildi.

De Telegraaf gazetesinde daha önce çıkan bir haberde adamın başbakana saldırı hazırlığı şüphesiyle tutuklandığını bildirmişti, ancak polis bu bilginin doğru olmadığını açıkladı.

Başbakan Rutte daha önce de tehdit edildi. Ocak ayında Duizel'de 52 yaşında bir adam başbakanı tehdit etmekten tutuklandı. Yine Haziran ayında da Rotterdam’da bir kişi başbakanı tehdit etmekten suçlu bulundu. Başbakan Rutte’yı korumakla görevlendirilen güvenlik güçleri de geçen yıldan bu yana sıkılaştırıldı.

Hollanda’da ocak ayına kadar 500 ilkokulda ücretsiz kahvaltı dağıtılacak Hollanda’da ocak ayına kadar 500 ilkokulda ücretsiz kahvaltı dağıtılacak

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.