Hollanda Çarşamba günü meydana gelen bıçaklama ve trafik kazası haberi ile sarsıldı. Boekel'de bir evde meydana gelen bıçaklama olayında bir çocuk öldü, diğeri ağır yaralandı. Polisin bildirdiğine göre, çocukların annesi de kısa bir süre sonra Wilbertoord yakınlarında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti.

Yapılan açıklamalara göre 6 Mart Çarşamba acil servise yapılan ihbarla, öğleden sonra saat 12.15 sularında Noord-Brabant Wilbertoord, Noordstraat'da ciddi bir kaza olduğu öğrenildi. Bir kamyon ile bir binek otomobilin çarpıştığı kazada 42 yaşındaki anne hayatını kaybetti. Kamyon sürücüsü kazadan yara almadan kurtuldu.

boekel kaza

Kazaya karışan 38 yaşındaki kamyon sürücüsü olaydan sonra Omroep Brabant'a yaptığı açıklamada, kadının kasıtlı olarak direksiyonu kendisine doğru kırdığını söyledi ve "Noordstraat'ta ilerliyordum ve o siyah arabanın yaklaştığını gördüm. Kendi şeridinde ilerliyordu ve aniden direksiyonu tamamen bana doğru kırdı. İrkildim ve frene bastım." ifadelerini kullandı.

Kazadan yaklaşık bir saat sonra ise acil servise Boekel'deki Dotterbloem sokağında bir evde olası bir bıçaklama vakası konusunda ihbar geldi. Olay yerine giden polis memurları 12 yaşındaki erkek ve 10 ytaşındaki kız çocuğunu evde bıçaklanmış olarak buldu. Çocuklardan büyük olanı olay yerinde hayatını kaybetti, kız kardeşi ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Kazada ölen annenin çocukları bıçakladığından şüpheleniliyor.

Boekel yaralama

Daha sonra bu iki çocuğun Wilbertoord'da kaza yapan kadının çocukları olduğu ortaya çıktı. Polis her iki olayın da tam olarak nasıl gerçekleştiğine dair geniş çaplı bir soruşturma başlattı. 

Boekel Belediye Başkanı Van den Elsen, Omroep Brabant'a olayın derin bir etki yarattığını bildirdi. "Başsağlığı dileklerimiz öncelikle yakınlarına ve aile ile doğrudan ilgili olanlar için" dedi. Çarşamba akşamı bölge sakinleri ve ailenin tanıdıkları için bir toplantı düzenlendi.

Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturmanın devam ettiğini ve bu konuda daha fazla açıklama yapılmayacağını belirtti. Hastaneye kaldırılan çocuğun hayati tehlikesinin olup olmadığı bilinmiyor.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş