Temsilciler Meclisi’nin geçen yılın sonunda aldığı kara uyarınca bu yıl ailelere çocuk başına ödenen, Kinderbijslag (Çocuk Parası) miktarı artırıldı. 2024 yılı ilk ödemeleri Nisan ayının ilk haftası yapılacak.

Bu yıl 1 ocak itibariyle geçerli olmak kaydıyla zam yapılan Çocuk Paralarının ilk dönemi Nisan ayında ödenmeye başlayacak. 

Sosyal Sigortalar Kurumundan elde edilen bilgiye göre 2 Nisan günü başlayacak olan ödemeler Ocak-Şubat-Mart dönemlerini kapsayacak.

Yaş grubuna göre 2024 Çocuk Parası miktarı
Çocuk parasının miktarı çocuk sayısına ve yaşa bağlı olarak değişiklik göstermekte. Buna göre Nisan ayında yapılacak ödemeler şu şekilde:
0 ila 5 yaş arası: 279,49 euro
6 ila 11 yaş arası :339,38 euro
12 ila 17 yaş arası: 399,27 euro

Yıl içerisinde diğer dönemlerde yapılacak çocuk parası ödeme günleri:
İkinci çeyreğin ödemesi: 1 Temmuz 2024 
Üçüncü çeyreğin ödemesi: 1 Ekim 2024 
Dördüncü çeyreğin ödemesi: 2 Ocak 2025

©Sonhaber.eu
Fotoğraf: Alexander Dummer - Unsplash

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Hollanda, 3 bin euronun üzerindeki nakit ödemeleri yasaklamak istiyor Hollanda, 3 bin euronun üzerindeki nakit ödemeleri yasaklamak istiyor

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.