Sonbahar öncesi oluşacak yeni bir Kovid-19 dalgasına karşı 12 yaşın üzerindeki herkese "hatırlatma dozu" için çağrı gönderileceği bildirildi.

Sağlık Bakanı Ernst Kuipers, Temsilciler Meclisine gönderdiği yazılı açıklamada, Covid-19'a karşı korumanın devam etmesi için yeniden ülke genelinde hatırlatma dozu uygulanacağını söyledi.

Kuipers, sağlık uzmanları danışma heyetinin (OMT) tavsiyesi üzerine Eylül ayının ortasından itibaren 12 yaşın üstündeki herkese hatırlatma dozu için çağrı gönderileceğini kaydetti.

Avrupa İlaç Ajansı'nın (EMA) Covid-19 aşısının geliştirilen versiyonunu onaylamasının ardından aşılamanın başlayacağına değinen Kuipers, son dozunun üzerinden 3 ay geçen herkesin hatırlama dozu alabileceğine dikkati çekti.

Hollanda'da Haziran ayının ortasından bu yana yükselişe geçen Covid-19 vaka sayıları, Temmuz ayının ortalarında günlük 6 binin üzerine çıkmıştı.

Son 24 saatte 3 bin 238 kişinin testi pozitif çıkarken sağlık çalışanlarının Covid-19'a yakalanması durumunda personel eksikliği sebebiyle sağlık hizmetlerinin aksamasından endişe ediliyor.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Editör: Aslı Onuş