Hollanda'da son 24 saatte 3 bin 714 kişide daha koronavirüs tespit edilirken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 40 olarak açıklandı.

Hollanda Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde vaka sayısının düne göre 490 azalarak 3 bin 714 olarak tespit edildiği açıklandı. Hollanda'da 1 Ekim'den bu yana günlük en düşük vaka sayısı kaydedilirken, tespit edilen vakaların Rotterdam, Den Haag ve Amsterdam şehirlerinde çoğunlukta olduğu belirtildi. 

Hollanda'da hastanelerde tedavi gören korona hastasının toplamda 2 bin 2219 kişi olduğu belirtilirken, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören toplam hasta sayısının 646 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı  88 can kaybının ardından, bugünde 40 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 13 bin 998'e yükselirken, toplam vaka sayısı ise 978 bin 475 olarak gerçekleşti.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU