banner112

Hollanda Türk Gönüllüler Vakfı yangınzedelere iki günde 110 bin Euro topladı, kampanya devam ediyor

2015 yılında kurulan ve şimdiye kadar onlarca  yardım kampanyasını başarı ile gerçekleştiren HTGV, şimdi de Türkiye’nin farklı bölgelerinde çıkan yangınlar için kampanya başlattı.

HOLLANDA 01.08.2021, 15:15 01.08.2021, 15:44
Hollanda Türk Gönüllüler Vakfı yangınzedelere iki günde 110 bin Euro topladı, kampanya devam ediyor

Nuray Murat, Hatice Keklik, Nilgün Şahin ve Fırat Özcan'ın yönetiminde  bulunduğu, ayrıca 30 gönüllünün de destek verdiği Hollanda Türk Gönüllüler Vakfı (HTGV), Türkiye'de yaşanan yangın felaketi için bir yardım kampanyası başlattı.

Kampanyada AFAD ve Kızılay ile birlikte hareket eden vakıf yetkilileri, yazılı olarak yaptıkları açıklamada, daha önce gerçekleştirdikleri kampanyalar gibi bu kampanyada da toplanan yardımı ihtiyaç sahiplerine bizzat ileteceklerini belirtiyor.

HTGV'nin sosyal medya mecraları üzerinden, #geleceğimizyanmasın hastagi ile paylaştığı yardım kampanyasına, 2 gün gibi kısa bir süre içinde 110 bin Euro'dan fazla bağış toplandığı belirtiliyor.

Bağış için: Tıklayın

HTGV'nin gönderdiği açıklama aynen şu şekilde:

GEÇMİŞ OLSUN TÜRKIYEM

"Türkiyede meydana gelen yangın felaketinden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz, Hollanda Türk Gönüllüler Vakfı ailesi olarak.Yangının söndürülmesinde mücadele eden tüm ekiplerimize başarılar diliyoruz.

Hollanda Türk Gönüllüler Vakfı olarak bu felakette de sessiz kalamadık. Gönüllü arkadaşlarla görüştükten sonra hemen bir yardım kampanyası başlatmaya karar verdik. Önceliğimiz Manavgat’ta yanan köyler annelerimiz, babalarımız ve kardeşlerimiz, onlar evsiz kaldılar. Onların yaralarına merhem olmaya gidiyoruz. ‘Evet gidiyoruz’ her kampanyada olduğu gibi yardımları kendi ellerimizle teslim ediyoruz. Birçok takipçimiz bilir nasıl çalıştığımızı ama aralarında, bizleri tanımayan, bilmeyen yeni takipçilerimiz de var. Biz her toplanan kuruşun hesabını veririz. Afet durumlarında Afad ve Kızılay tarafından bize ihtiyaç listesi gelir. Ne gerekiyorsa biz kendimiz ihtiyacı temin eder, ihtiyaç sahiplerine ulaştırırız. Yani hiçbir zaman toplanan miktarı başka kurumun hesabına yatırmayız. (hastane masrafları hariç).

Bizleri yeni takip etmeye başlayan insanlarımız bizlere soruyor.. Fidan ekecek misiniz? TEMA VAKFI’na bağışta bulunacak mısınız diye? Hayır, şimdilik önceliğimiz insanlarımız ve yaralı hayvanlarımız.

Biz HTGV gönüllüleri  önümüzdeki günlerde Manavgat’a gidiyoruz. Yanan köylere ve yangın zedelerimizin yanına gidip, yaralarını saracağız inşallah. Bizleri sayfamızdan takip edebilirsiniz her şeyden haberdar edeceğiz sizleri.

En kısa sürede bütün yangınların söndürülmesi duasıyla."

Elazığ depremi, İzmir depremi, Hollanda'ya gelen mülteciler, maddi durumu yerinde olmayan aileler, Hollanda’da oyuncak hediyesi, Bosna'da kumanya dağıtımı gibi büyük çaplı yardımların yanı sıra, Beyninde tümör olan Sevval isimli çocuğun ameliyatına destek gibi bireye yönelik yardımlarda da başarılı olan HTGV'nin yangınzedeler için başlattıkları kampanyayı ve detaylarını vakfın sosyal medyaya hesaplarından da takip edebilirsiniz. 

https://www.facebook.com/stichtinghtgv/

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (2)
Nurten önal 6 ay önce
Biz bu günler için tek milletiz
Acı ama gerçek 6 ay önce
Bu paralarıda maalesef çalacaklar acı ama gerçek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@