banner112

Hollanda Diyanet Vakfı, Ramazan gıda destek paketi kampanyası başlattı

banner94

Hollanda Diyanet Vakfı, HDV İyilik Hareketi projesi kapsamında 'Komşuna yardım et' adı altında erzak ve yardım kampanyası başlattı. 

HOLLANDA 07.04.2021, 13:07 07.04.2021, 13:20
Hollanda Diyanet Vakfı, Ramazan gıda destek paketi kampanyası başlattı
banner119

Hollanda Diyanet Vakfı, Ramazan ayının yaklaşması münasebetiyle ve özellikle pandemi döneminde yoksulluk sınırının altında yaşamını sürdürmeye çalışan aileler için  'Komşuna yardım et' adı altında erzak ve yardım kampanyası başlattı. 

Hollanda Diyanet Vakfı, resmi sitesinden yayınladığı yardım kampanyası mesajında: 

"Hollanda genellikle zengin ve refahın yüksek olduğu bir ülke olarak bilinir ve bununla birlikte muhtaç kişi sayısının neredeyse yok denilecek kadar düşük olduğu zannedilir. Maalesef ki verilere göre yoksulluk sınırının altında bir gelir ile yaşamını sürdürmeye çalışan vatandaş sayısı gittikçe artmaktadır. Korona pandemisi ile birlikte bu sayı gittikçe yükselmektedir. Hatta komşumuzun da maddi sıkıntısı olabilir, fakat dışarıdan öyle bir izlenim vermiyor ve yardım çağrısında bulunmaktan çekiniyor olabilir. Birlikte yaşadığımız bu toplumda kimlerin ihtiyaç sahibi olduğunu dinimiz gereği bilmemiz gerekir. Onların yardım çağrısını beklemeden, bizler onların yardımına koşalım.

Şimdi tam zamanı. Onbir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif yine kapımızda. Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan’da gelin hep birlikte ihtiyacı olanlara yardım elimizi uzatalım. Bu vesile ile HDV İyilik hareketinin 'komşuna yardım et' projesine siz de dahil olun. Olabildiğince ihtiyaç sahiplilerine ulaşıp, onlara maddi ve manevi destek çıkalım. Hazreti Muhammed (sallalahu aleyhi ve sellem) hadisinde şöyle buyuruyor: "Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir" Tirmizî, İlim, 14.

Senin de ramazan gıda paketin bir kardeşine ulaşsın. Çünkü unutmayalım ki: "Dünyayı iyilik değiştirecek"

İhtiyaç sahibi birini tanıyor ya da kendiniz ihtiyaç sahibi iseniz kayıt formunu (www.rebrand.ly/voedselpakketten) doldurabilirsiniz. Maddi yardımda bulunmak isterseniz İDeal ile online bağış yapabilirsiniz."

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (1)
cango tahsin 7 ay önce
memlekettekilerine yardim edin burda kimin ihtiyaci var.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@