banner124
banner112

Hollanda'da ülke genelinde maske takmak tavsiye edildi

banner94

Başbakan Rutte, bugün temsilciler Meclisi'nde yaptığı açıklamada ülke genelinde halka açık kapalı alanlarda bugünden itibaren maske takmanın "şiddetli tavsiye" edildiğinin kararını verdi.

HOLLANDA 30.09.2020, 17:23
Hollanda'da ülke genelinde maske takmak tavsiye edildi
banner119

Hollanda'da mecliste gün boyu süren görüşmelerde çoğunluğun genel bir maske kararı beklentisinin ortaya çıkması üzerine başbakan Rutte, tüm ülkede market gibi kapalı ve toplu kullanılan alanlarda maske takmanın "şiddetli tavsiye" derecesinde uygulanmasına karar verdi.

Hukuken maske takmak mecburi olmasa da şiddetli tavsiye kararı durumun ciddiyetini anlatması bakımından önemli bir gösterge oldu.

Başbakan, mecliste bu tavsiye kararının hemen yürürlüğe gireceğini ancak detaylarının cuma günü belli olacağını açıkladı.

Halen üzerinde çalışılan korona kanununun yürürlüğe girmesi durumunda, hukuki altyapı hazırlanmış olacağından maske takmanın zorunluluk olarak uygulanması da mümkün olacak. Ancak başbakan gidişatı takip ederek karar verileceğini belirtti.

Başbakan Rutte ayrıca maske takılmasının 1,5 metre kuralını değiştirmeyeceğini ve sosyal mesafeye dikkat edilme mecburiyetinin devam ettiğini vurguladı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (1)
Erhan 1 yıl önce
8 yıldır shell kullanıyorum bubhaberin takinindeyim doğru ise opete geçerim benim için Shell biter
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@