banner112

Hollanda'da protesto gösterileri başka şehirlere sıçradı: Polis olayları kontrol edemiyor

banner94

Hollanda'da koronavirüs nedeniyle uygulanan kısıtlamalara yönelik protesto gösterileri Den Haag, Tilburg, Enschede ve Venlo gibi şehirlerde akşam saatlerinde başladı.

HOLLANDA 24.01.2021, 21:31 24.01.2021, 22:10
Hollanda'da protesto gösterileri başka şehirlere sıçradı: Polis olayları kontrol edemiyor
banner119

Hollanda'da dünden itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağı, bugün gün boyu Amsterdam ve Eindhoven şehirlerinde protesto edildi. Eindhoven şehir merkezinde polisin sert müdahalesine maruz kalan göstericiler, tren istasyonu civarındaki dükkanları yağmaladılar, camlarını kırdılar ve bazı araba ve bisikletleri ateşe verdiler. Akşam saatlerinde ise Den Haag, Tilburg, Enschede ve Venlo gibi şehirlerde çeşitli protesto gösterileri başladı.

Den Haag

Hollanda'nın Den Haag şehrinin Schilderswijk mahallesinde sokağa çıkma saatlerine yakın başlayan olaylarda, bir grup protestocu genç tramvay yolu üzerinde  bir motoru ateşe verdiler. Protestocu gençlerin sosyal medya üzerinden, protesto yapmak için organize oldukları bilgisi paylaşıldı. Çevik kuvvet ekipleri (ME) olay yerine yönlendirilirken, polis caddeyi trafiğe kapattı.

Venlo

Hollanda'nın Venlo şehrinde kısıtlamaları protesto etmek için bir araya gelen onlarca insan, sokağa çıkma saati gelmesine rağmen dağılmadı. Polisin dağılın uyarılarına aldırış etmeyen protestoculara Venlo polisi müdahalede bulundu. Protestocuların polise taşlarla karşılık verdiği belirtildi. Venlo polisi, istasyon etrafında toplanan göstericileri dağıtmak için çevik kuvvet ekiplerinin olay yerine gönderildiği bilgisini paylaştı. 

Enschede

Hollanda'nın Enschede şehrinde bir araya gelen onlarca insan korona önlemlerine karşı gösteri yapmak için Oude Mark'ta toplandı. Sosyal medyadan organize olan protestocular, polise havai fişeklerle saldırıda bulundular. Çevik kuvvet ekipleri olay yerine yönlendirildiği bilgisi paylaşıldı.

Tilburg

Hollanda'nın Tilburg şehrinde Wandelboslaan'da korona önlemlerine karşı gösteri için bir araya gelen onlarca kişi,  'Tilburg isyanı' adı altında protesto gösterisi yapıyorlar. Bir çok havai fişek patlatan göstericiler, trafik işaretleri ile trafik lambalarını yerlerinden söktüler. Polisin müdahalede bulunduğu gösterilerde, çevik kuvvet ekiplerinin olay yerine gönderildiği bilgisi paylaşıldı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (1)
BU YALANA SON!... 9 ay önce
Dünya ayağa kalksın.Bu KORONA yalanını bitirelim...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@