banner112

Hollanda'da polis, sahte sms dolandırıcılığına karşı uyardı

Hollanda'da polis, son günlerde telefonlara gönderilen mesaj (sms) yoluyla dolandırıcılık olaylarının artması üzerine vatandaşları uyardı. 

HOLLANDA 27.05.2021, 19:53 27.05.2021, 20:08
Hollanda'da polis, sahte sms dolandırıcılığına karşı uyardı

Hollanda Polis Teşkilatı, son zamanlarda telefonlara gönderilen kısa mesaj (sms) yoluyla dolandırıcılık olayların artması üzerine vatandaşları uyardı. 

Dolandırıcılar, gönderdikleri  kısa mesajlarda kargo yada kurye hizmeti verdiklerini belirterek, 'Paketiniz var, gönderinin durumunu link üzerinden takip edebilirsiniz.' gibi mesajlar atıyorlar. 

Mesajda link paylaşımı yapan dolandırıcılar, kullanıcının linki tıklamasını bekliyorlar. Kullanıcının linki tıklamasıyla birlikte küçük bir onaydan sonra telefona korsan yazılım içeren uygulama yükleniyor. Yüklenen korsan uygulama sayesinde dolandırıcılar, telefon numaranız üzerinden çok sayıda kişiye kısa mesaj (sms) gönderebiliyor ve kişisel verilerinizi ele geçiriyorlar.

Polis, tanımadığınız veya güvenmediğiniz numaralardan gelen mesaj bağlantılarını asla açmayın tavsiyesinde bulundu. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@