banner112

Hollanda'da pandemi döneminde 113 bin korona cezası kesildi

Hollanda Polis Teşkilatı, geçen yılın mart ayından bu yılın nisan ayına kadar geçen 13 aylık süre zarfında 113 bin kişiye para cezası verildiğini açıkladı.

HOLLANDA 13.04.2021, 13:32
Hollanda'da pandemi döneminde 113 bin korona cezası kesildi

Hollanda Polis Teşkilatı, pandeminin başladığı geçen yılın mart ayından bu yılın nisan ayına kadar geçen 13 aylık süre zarfında, korona tedbirlerinin ihlali nedeniyle 112 bin 975 kişiye para cezası verildiğini açıkladı. Para cezalarının yanı sıra 13 aylık dönemde 40 bin 555 kişinin uyarıldığı bilgisi paylaşıldı.

Amsterdam ilk sırada yer aldı

Başkent Amsterdam 10 bin 461 para cezası ile en çok para cezası kesilen şehir olurken, Rotterdam 9 bin 180 para cezası ile ikinci sırada yer aldı. 

Hollanda en az ceza kesilen yerler ise Groningen eyaletine bağlı Delfzijl ve Appingedam kentleri oldu. Her iki kentte de sadece birer para cezası verildiği belirtildi.

En çok ceza sokağa çıkma yasağı için verildi

Hollanda'da  II. Dünya Savaşı'ndan bu yana ilk kez uygulanan sokağa çıkma yasağı, 23 Ocak'ta yürürlüğe girmişti. Sokağa çıkma yasağında 12 hafta geride kalırken, pandemi döneminde kesilen cezaların yüzde 64'ünü oluşturduğu açıklandı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@