banner112

Hollanda basınında dikkat çeken Erdoğan yorumu: Nobel ödülü verilebilir

banner94

AD’de yayımlanan bir makalede Türkiye'nin Ukrayna ve Rusya arasındaki rolüne dikkat çekilerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasi başarısına vurgu yapıldı.

HOLLANDA 31.03.2022, 13:21
Hollanda basınında dikkat çeken Erdoğan yorumu: Nobel ödülü verilebilir

Hollanda'nın yüksek tirajlı gazetelerinden Algemeen Dagblad (AD)’da baş haber sorumlusu Saskia Van Westhreenen’in kaleme aldığı makalede "Erdoğan'a Nobel Barış Ödülü verilebilir. Bu kimin aklına gelebilirdi?" ifadeleri kullanıldı.

Aniden, Ukrayna için bir umut ışığının belirdiğini belirten Westhreenen “Bir barış anlaşması yakın görünüyor. Son haftalarda daha önce bu savaşın hızlı bir şekilde sona erdiğine dair işaretler hiç bu kadar olumlu olmamıştı.” dedi.

Ukrayna-Rusya Savaşının sona ermesi ve barışın sağlanması konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle Başkan Erdoğan'a Nobel Barış Ödülü verilebileceğini belirten AD yazarı, “Bu kimin aklına gelebilirdi?" ifadesini kullandı.

Müzakereler konusunda başrolü Türkiye, Kanada, Polonya ve İsrail’in oynadığını belirten Westhreenen, yazısında İsrail’in haftalardır temkinli hareket ettiğini, Ukraynalılara yardım ettiğini ancak Rusya’ya boykotu reddettiğini belirtti. 

Yazar, görüşmelere ev sahipliği yapan Türkiye’nin ise bir çırpıda dünya sahnesinde önemli bir oyuncu konumuna yükseldiğini kaydetti. 

Westhreenen yazısını Salı günü gerçekleşen müzakerede konuşma yapan Erdoğan’ın sözlerine atfen şu cümlelerle sonlandırdı:
“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün müzakere heyetlerinin liderlerine hitap etti. Tarihi bir sorumluluktan bahsetti. “Barışın temellerini atıyorsunuz” dedi. “Bütün dünya iyi haberi bekliyor. Size yardım etmek için hazırız."
Her şey yolunda giderse, Erdoğan şu anki duruşuyla neredeyse Nobel Barış Ödülü'nü kazanabilir. Bir Mark Rutte veya Joe Biden bundan çok uzakta. Dürüst olmak gerekirse:  Bu düşünülmesi gereken bir şey.”

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (3)
cabbar 2 ay önce
hangi mobel odulu hollanda elinden gelse kendini ispanyolladan kurtaran turkiyeyi bir kasik suda bogar
Ahmet 2 ay önce
One bir arada diktatordu simdi nobellik mi oldu. Birakin siz Hollanda olarak kimseye bisey vermeyin siz verdinizi geri kat kat alan tek ulkesiniz.
Kamil 2 ay önce
Çok saçma haberi yanlış algılamışsınız, öyle demediler uydurmayın..halbuki dalga geçiyorlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@