banner112

Avrupa'da doğal gaz fiyatları yüzde 13,3 yükseldi

banner94

Gazprom’un Bulgaristan ve Polonya’ya gaz akışını kesmesinin ardından bugün Avrupa doğal gaz fiyatları yüzde 13,3 yükselişle güne başladı.

HOLLANDA 27.04.2022, 10:49
Avrupa'da doğal gaz fiyatları yüzde 13,3 yükseldi

Avrupa'da dün 103,20 eurodan işlem gören doğal gazın megavatsaat fiyatı, bu sabah itibariyle yüzde 13,3 artarak 117 euroya çıktı.

Avrupa'da derinliği en fazla olan Hollanda merkezli sanal doğal gaz ticaret noktası TTF'de işlem gören mayıs vadeli gaz kontrat fiyatı, bugün megavatsaat başına 125 eurodan açıldı.

Doğal gaz fiyatlarındaki artışta, Rus enerji şirketi Gazprom'un bugünden itibaren Polonya ve Bulgaristan'a doğal gaz akışını durduracağını bildirmesi etkili oldu.

Gazprom, Bulgaristan ve Polonya'nın doğal gaz ödemelerini rubleyle yapmayacaklarını açıklamalarının ardından gaz akışını durdurdu.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@