Vergi beyannamesinde (Belasting aangifte) bulunmak Hollanda'da henüz ücretsiz. Ancak İçişleri Bakanı Knops, bu durumun gelecekte bu şekilde kalamayacağını, vatandaşlardan vergi beyannamesi bildirimini yaparken ücret alına bileceğini söyledi.

Vergi dairesi, şirketler adına yapılan vergi beyannamesi girişleri için bu yıldan itibaren ödeme zorunluluğu getirmişti. Vatandaşlar için ise, vergi beyanında bulunmak hala DigiD aracılığıyla ücretsiz. 

Ancak İçişleri Bakanı Knops yaptığı açıklamada, bu durumun gelecekte değişebileceğini belirterek, vergi beyannamesinde bulunmak için giriş yaparken ücret alınabilineceğini, bunun ne kadar olacağını ise henüz bilmediklerini söyledi. 

Bu yıl başlayan yeni uygulamaya göre daha önce ücretsiz olan şirket beyanname islemlerine ücret talep ediliyor. Ücret miktarının 30 ile 45 euro arasında değiştişi bildirildi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU