Geleneksel olarak hurma ile açılan iftar yemeğinde imamın konuşmasının ardından Kral Willem Alexander’da bir konuşma yaptı. Farklı kültürel geçmişe sahip çok sayıda katılımcının bulunduğu iftar programında Rijswijk Belediye Başkanı Huri Şahin de yer aldı.

Kral iftara katılan konuklardan, mahalle ve bölgede düzenlenen faaliyetler hakkında bilgiler aldı, iftara katılmanın onlar için ne ifade ettiğini sordu.

“Buluşma, beraberlik ve aradaki bağı” sembolize eden iftar yemeğinde bir konuşma yapan Kral Willem Alexander, farklı geçmişlerden ve dinlerden insanların bir arada bulunmasının güzel olduğunu dile getirdi. Kral insanların birbirini anlamasının önemli olduğuna vurgu yaptı.

Welzijn Rijswijk tarafından organize edilen iftar programında, Wereldkeuken (Dünya mutfağı) adı verilen ve gönüllülerden oluşan bir grubun hazırladığı yemekler ikram edildi. İftarda Türk, Afgan, Surinam, Suriye, Fas ve Hollanda mutfağından farklı yemekler yer aldı.

Wereldkeuken (Dünya mutfağı) adlı grup her ay dünyanın farklı bölgelerinden yemekler hazırlayarak mahalle sakinlerine sunuyor.

Kral Willem-Alexander 2019 yılında da Den Haag Transvaal Mahallesi, Mandelaplein adresinde yer alan Mahalle Evinde düzenlenen iftar programına katılmıştı. Bu iftarda Kral, yerel sakinlerle diğer konuların yanı sıra mahalle evinin önemi hakkında konuşmuştu.

©Sonhaber.eu

Hollanda'da Türk ve Faslı demans hastalarının sayısı 3 kat arttı Hollanda'da Türk ve Faslı demans hastalarının sayısı 3 kat arttı

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.