Suudi Arabistan Hac Bakanlığı ile Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı arasında yapılan görüşmeler netice verdi. 2023 yılı hac organizasyonu çalışmaları başladı. 

Bu bağlamda, Hollanda Diyanet Vakfı da 2023 Yılı Hac Organizasyonu çalışmalarına başlandığını duyurdu. HDV’den yapılan yazılı açıklamada “Ülke kontenjanı, hac fiyatı ve diğer şartlar henüz belli olmadığından” Hollanda’dan hacca gitmek isteyen vatandaşlarımızın iş ve işlemlerinin zamanında yapılabilmesi adına hac ön talep müracaatlarının başladığı belirtildi.

Açıklamada hac ön talep müracaatlarının 11 Ocak 2023 - 15 Şubat 2023 tarihleri arasında bu sayfa üzerinden yapılabileceği belirtildi.

Türkiye’den hacca gidecek hacı adayları için kayıt yenileme ve ön kayıt işlemleri 5-26 Ocak 2023 tarihleri arasında yapılmakta.

Hac organizasyonuna ait ön bilgi olarak şu detaylar paylaşıldı:

  • 2023 Yılında 65 yaş üst sınırı kaldırılmıştır.
  • HDV Hac Organizasyonu takriben üç haftalık planlanmakta olup, muhtemel gidiş dönüş tarihleri, 16-18 Haziran 2023- 7-9 Temmuz 2023 arasıdır.
  • Hollanda’da ikamet eden Türk pasaportu sahipleri aşağıdaki linkten talep formlarını doldurabilirler.
  • Türk pasaportlu olup Türkiye’den de birinci derecede bir yakınını götürmek isteyen vatandaşlarımız da bu yakınları için ön talep formunu doldurmaları gerekmektedir. Türkiye’den götürülecek bu yakınların, Diyanet İşleri Başkanlığı hac organizasyonuna kayıtlarının bulunması ve kurada çıkmamış olmaları gerekmektedir. Türkiye’de hac ön kaydı olmayan yakınların 26 Ocak 2023 tarihine kadar e-devlet üzerinden kayıtlarını yaptırmaları mümkündür.
  • Hollanda pasaportu veya diğer ülke pasaportlu olanlar da ön talep formuyla müracaat edebilirler. Ancak bu pasaportlar ile müracaat edenlerin kesin kayıtları, Suudi Arabistan Hac Bakanlığının HDV Vakıf BV. Hac ve Umre şirketimize kontenjan vermesi şartına bağlıdır.
  • Hac kaydı ile ilgili gelişmeler www.diyanet.nl web sayfamızdan duyurulacak, ayrıca e-mail yoluyla ilgililere bilgi verilecektir.

Ön talep müracaatı için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

©Sonhaber.eu
Fotoğraf: Ekrem Osmanoğlu - Unsplash

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.