Vakıf tarafından yapılan yazılı açıklamada ramazan ayında, Hollanda Gıda Bankaları ile işbirliği içinde, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht ve Nijmegen'deki gıda bankalarına, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere içerisinde çeşitli malzemeler bulunan aile paketleri dağıtılacağı belirtildi. 

Hasene Vakfı açıklamasında gıda bankalarının yanı sıra, vakfa kayıtlı olan evlere de kumanya paketi dağıtımının yapılacağı belirtildi. Açıklamada ayrıca bağış yapmak isteyen gönüllülere de çağrı yapıldı.

Hollanda Hasene Yardım Vakfı’nın açıklaması şu şekilde:

HASENE, Hollanda Gıda Bankalarına kumanya paketleri bağışlıyor

Hollanda HASENE ramazan kolisi  03

Tefekkür ve dayanışma ayı olan Ramazan 23 Mart 2023'te başlıyor.

Birlik ve yardımseverliğin merkezde olduğu, dünyevi işlerden uzaklaşıldığı ve en önemlisi insanlara yardım etmenin ve bunu inkar etmemenin ayıdır.

Deprem, sel, salgın ve yoksulluk gibi herhangi bir durumda, komşuna merhamet gösterilmesi gereken bir aydır.

"Komşusu açken tok yatan bizden değildir" mesajından yola çıkarak, Hollanda Hasene Yardım Vakfı bu yıl da kumanya paketleri dağıtacak.

Hollanda Gıda Bankaları ile işbirliği içinde, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht ve Nijmegen'deki gıda bankaları, ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayında çeşitli malzemeler içeren aile paketleri dağıtılarak yardım edilecektir. Yukarıdaki şehirlerin yansırsa, Hasene'ye kayıt olan evlere de kumanya paketi dağıtımı yapılacaktır.

Hasene, kutsal ayın vermiş olduğu dayanışma ve âli cenaplık ile bu yıl da sınırları aşacak. Dünya'nın çeşitli yerlerinde, farklı ülkelerde “Paylaşma ve Yardımlaşma Bayramı" kutlanacak.

Sizlerinde katkılarıyla, “Paylaşma ve Yardımlaşma Bayramı”nı büyütebiliriz. Kendine hakim olma ve alçakgönüllülük özelliği taşıyan Ramazan ayı için sizi, yüz binlerce fakir ve yardıma muhtaç kişiye temel bir kumanya paketi sağlayabilmek için bağışta bulunmaya davet ediyoruz.

Hollanda HASENE ramazan kolisi 01

Hollanda HASENE ramazan kolisi  04

Hollanda HASENE ramazan kolisi 02

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.