Hamburg Eğitim Bakanı Ksenija Bekeris, öğrencilere yeni eğitim ve öğretim döneminde, ülke genelinde kullanabilecekleri Deutschlandticket olanağının ücretsiz olarak sağlanacağını açıkladı. Bakan bu sayede Hamburglu ailelere büyük mali rahatlama sağlanacağını belirtti. 

Şu anda öğrenciler bu bilet için 19 euro ödüyor. Deutschlandticket’ı kullanan öğrenci sayısının yaklaşık 210 bin olduğu belirtiliyor. Ücretsiz biletler 1 Eylül'den itibaren geçerli olacak.

Hamburg Ulaşım Birliği (HVV) Genel Müdürü Anna-Theresa Korbutt, halihazırda 100 Deutschlandticket sahibi öğrenci olduğunu bu öğrencilerin kartlarının Eylül ayında otomatik olarak yenileneceğini belirtti.

Ücretsiz Deutschlandticket uygulamasının maliyetinin 10 milyon euro olacağı tahmin edilmekte.
©Sonhaber.eu

Almanya'da banka kartını yanlış imha edenlere 2500 euroya kadar ceza Almanya'da banka kartını yanlış imha edenlere 2500 euroya kadar ceza

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.