Mersin Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, gurbetçilerimizi sevindirecek bir açıklama yaptı. Geçtiğimiz günlerde Medya Mensupları Derneği’ni ziyaret eden Otcu, Çukurova Bölgesel Havalimanını 29 Ekim 2023 tarihinde hizmete açılacağını söyledi.

İhlas Haber Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre, ziyaret esnasında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Otcu, ilçenin kadim ve cazip bir kent olduğunu, Tarsus’ta görev yapmaktan son derece memnun olduğunu dile getirdi.

Çukurova Bölgesel Havalimanı’nda ilk test uçuşunun 4 Mayıs 2023 tarihinde yapıldığını belirten Kaymakam Otcu, havalimanının Türkiye’nin en büyük havalimanları arasında olduğunu, toplam 8 milyon metrekare alanda, 85 bin metrekare büyüklüğünde olan havalimanının uluslararası standartlarda hizmet vereceğini söyledi.

Kaymakam Otcu, “Çukurova Bölgesel Havalimanı 29 Ekim 2023 açılacak. 3 ay boyunca deneme dönemi olacak. Yılbaşından sonra normal hizmetini verecek. Çukurova Bölgesel havalimanı Türkiye’de önemli bir havalimanı olacak ve bölgemiz için artı değer olacaktır” dedi.

Tarsus’un bölgede en çok gelişen kent olduğunun altını çizen Kaymakam Otcu, “İklim uygun, tarım alanı bol, bereketli, verimli topraklar mevcut. Sanayisiyle gelecekte önemli bir kent olacak. 80 bin öğrencisiyle eğitim alanında da önemli adımlar atmış bir kent. Üniversitesi var. Şuan 5 bin öğrenci olan üniversitemize önümüzdeki yıllarda bu sayı 15 bini bulacak. Hızlı tren yine Tarsus’u cazip hali getirecek. Havalimanı hizmete girmesiyle Tarsus’u daha cazip bir kent haline getirecek. İstanbul’da sonra en çok gelişen İl Mersin, dolayısıyla Tarsus’tur. Tarsus’un geleceği çok aydınlık. Organize Sanayi Bölgesi ile tarımı ile Türkiye’yi besleyen kenttir. Tarsus kadim ve cazip bir kenttir” ifadesini kullandı.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.