banner84

Zafer Sırakaya: Ölüm sebebi Koronavirüs olanların cenazeleri Türkiye’ye getirebilecek

banner94

Ak Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, yurtdışında COVID-19 virüsü sebebiyle hayatını kaybeden Türklerin cenazelerinin THY tarafından Türkiye’ye getirebileceğini söyledi.

GÜNDEM 21.03.2020, 15:42 26.03.2020, 19:50
Zafer Sırakaya: Ölüm sebebi Koronavirüs olanların cenazeleri Türkiye’ye getirebilecek
banner105

Dün, Dünya Sağlık Örgütü talimatı doğrultusunda Turkish Cargo’nun yaptığı açıklamada, ikinci bir duyuruya kadar, ölüm sebebi COVID-19 olan, cenaze gönderileri taşımaya kabul etmeyeceklerini duyurmuştu.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, konuyla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı paylaştı.                               

Yurtdışında yaşayan kıymetli kardeşlerim

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ilgili bakanlıklarımızla yaptığımız görüşmelerle yurtdışında COVID-19 virüsü sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın cenazeleri Bilim Kurulumuzun belirlediği şartlarla THY tarafından Türkiye’ye getirebilecek.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (3)
Kasım kara 1 yıl önce
Büyük ülkemizin bu sorunu çözeceğini umut ediyorduk, çokşükur
serdar 1 yıl önce
Olması gereken bu zaten herkes bunların yapılması için üye olup parasını ödüyor. Ölüm başlı başına bir olağan üstü durum. Ölünün bu zamanında yanında olmayacaksan kusura bakmayın ama ne zaman!
E.Erat 1 yıl önce
Hamd olsun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@