Hollandalı bakan: Türkiye’ye tatile gitmek çok asosyal ve sorumsuzca bir davranış

banner94

Temsilciler meclisinde soruları cevaplayan altyapı ve su işleri bakanı Van Nieuwenhuizen’den Türkiye’ye tatil için seyahatle ilgili sert tepki: “çok asosyal ve sorumsuzca bir davranış”.

GÜNDEM 30.06.2020, 17:19 30.06.2020, 18:17
Hollandalı bakan: Türkiye’ye tatile gitmek çok asosyal ve sorumsuzca bir davranış

Bakan Van Nieuwenhuizen, Türkiye için halen turuncu kodun geçerli olduğunu ve bunun da sadece acil durumlar için seyahat edilebileceği anlamına geldiğine vurgu yaparken, şunları söyledi:

“Üzerine basarak söylüyorum, turuncu kodu verilen bir ülkeye tatile gidilmez. Bu büyük bir risk almaktır. Asosyal ve sorumsuzca bir bahane uydurmak mümkün. Gitmek için kendinize bir sebep uydurmuş olabilirsiniz ama sadece kendiniz için değil tüm Hollanda toplumu için risk alıyorsunuz.”

Bakanın aynı şiddette bir tepkiyi salgının Türkiye’ye oranla çok daha ağır yaşandığı ve halen devam ettiği İspanya ve İtalya için göstermemiş olmasının bir açıklaması bulunmuyor.

Avrupa Birliği merkezi Brüksel’de de ülkelerle ilgili seyahat uyarılarında yapılacak güncellemeler bugün görüşüldü ve sonuçta 15 ülke sarı kodu alınırken ABD ve Türkiye turuncu kodda bırakıldı. Halen salgının en ağır seyrettiği ABD ile Türkiye’nin aynı derecede tehlikeli görülmesinin mantıklı bir açıklamasının olmadığı düşünülüyor.

Konu ile ilgili görüşlerini açıklayan ve bakana sorular soran DENK vekili Tunahan Kuzu’nun sosyal medyada paylaşılan bakanla tartışması durumu özetliyor:

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız

Habernet

Yorumlar (5)
Çetin Tekin 1 yıl önce
Tabii ki para gitmesin Türkiye’ye. 80milyonda 4bin ölü 18milyonda 6 binden fazla ölü!!!!!
Birde nasıl oluyorda heryerde sayı artarken Hollanda’da düşüyor, yoksa satmayı mı bıraktılar
M aksoy 1 yıl önce
Türkiyeye kimsenin gücü yetmez,onun memleketini seven ögle güzel vatandasları var ki,,memlketi icin kellesini ortaya koyar. Her kez türk ekonomisini mahvet menin pesinde, cok yazık, dürüst olalım adam gibi,,
Yusuf Ziya 1 yıl önce
Hesap kitap bilmiyor bunlar
Üzeri kapalı Türkiye ye akıllarınca turist ambargosu uygulauyirlar
Almanya'ya kuyruk olmuşlar tabi Almanya'da ABD nin finosu
Sinanoglu 1 yıl önce
Ya sen izin versen ne yazar izin vermesen ne yazar BİZ 2 gün sonra TÜRKİYEDEYİİİİZZZZZZZZ
B.tazim 1 yıl önce
Bence siz önce ülkenizde maske Kullanımını zorunlu tutun. Almanyadayım hafta sonu Amsterdam da hayatımın şokunu yaşadım .biz burda maskesiz hiçbir kapalı alana giremiyoruz. Hollanın rahatlığı beni şok etti vAllaha. Maske yok hiçkimse mesafeye dikkat etmiyor ama Türkiye ye gitmek asosyallik ... cokkkk komiksiniz ..!!!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@