Hollanda dergisi Münire Manisa'yı aday gösterdi

banner94

interview PS van de week, 2 juli 2016 Münire Manisa, PvdA

GÜNDEM 14.10.2016, 14:40 14.10.2016, 14:40
Hollanda dergisi Münire Manisa'yı aday gösterdi
Fotoğraf: Münire Manisa © Linda Stulic

Top 10 listesi belirlenecek olan oylamada adaylar arasında yer alan Münire Manisa 2014 yılından bu yana Amsterdam Yeni Batı bölgesibde PvdA'lı meclis üyesi olarak biliniyor. Manisa, aynı zamanda Motivaction tarafından Türk gençleriyle ilgili yapılan araştırma sonucunun ardından Turks-Nederlands Tegengeluid kurucularından birisi.

Araştırmada Türk gençlerinin yüzde 90'ı DAEŞ terör örgütüne sempati duyuyor gibi saçma bir sonuç çıkmış ve Türk toplumu bu konuda sessiz kalmamıştı. Ülkü Öğüt ile birlikte Manisa da konuyla ilgili çalışma başlatıp Bakanlığın aynı konuyu tekrar araştırmasını sağlamasında etkili olmuş ve Motivaction'ın araştırma sonucunun doğru olmadığı ıspatlanmıştı.

Turks-Nederlands Tegengeluid olarak Bakanlığa İslamofobi'nin araştırılması yönünde baskı uyguladıkları ve yetkililerin harekete geçmelerini savunan Münire Manisa, Hollanda'da Türk gençlerine yapılan ayrımcılık ile mücadele ediyor.

Hollanda'da siyasilerin sebep olduğu ayrıştırmaya son vermek için toplumda birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Manisa, '' geleceğin aydınlık olması için elimden geleni yapacağım '' ifadesini kullandı.

Hollanda'da genç yetenekler arasında önplana çıkan isimlerden birisi olan Münire Manisa için oy vermek isteyenler www.opzij.nl/impact sitesinden 17 Ekim'e kadar oy kullanabiliriler.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@