banner124
banner112

Hollanda'da sigorta firmaları hastanın hangi marka ilacı kullanacağını belirliyor

banner94

Sağlık sigortası firmalarının uyguladığı katı ilaç kuralının bir çok hastayı zor durumda bıraktığı öğrenildi. 

GÜNDEM 26.09.2019, 21:32
Hollanda'da sigorta firmaları hastanın hangi marka ilacı kullanacağını belirliyor
banner119

Sağlık sigorta firmalarının uyguladığı katı ilaç kuralının bir çok hastayı zor durumda bıraktığı öğrenildi. Uzmanlar sigorta firmaların sadece bir ucuz ilacın ücretini karşılamasının yanlış olduğunu aktarırken, bir hastanın bir anda farklı bir ilaca geçtiği takdirde yan etki, hastalık üzerinde kontrolün azaldığı ve güvensizlik oluştuğuna dikkat çekti.

A fabrikasının markasını kullanan hastaların B fabrikasının piyasaya sürdüğü ucuz ilaca geçmek zorunda kalmasının hastalara zoraki ilaç kullandırmak olduğunu ifade eden kurumlar, bu durumun bir an önce değişmesini ve hükümetin konuyla ilgili harekete geçmesini istedi.

İlaç değiştirmenin hastalar üzerinde olumsuz etkilere neden olduğu ifade eden kurumlar, '' bu uygulamada sigorta firmaları hastanın hangi ilacı kullanacağını belirliyor. Bu doğru değil. Firmaların bir ucuz ilaç yerine bir kaç çeşitin ücretini karşılaması gerekir '' sözleriyle tepkilerini ortaya koydular.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın  

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

banner123
Yorumlar (2)
Efendi kaya 2 yıl önce
Hollanda'da şirket istediği parayı alsın
Insanlar önemli değil.
Sağlık en alt düzeye düştü
Başta ne kadar para kazanırım bunu hesap ediyorlar
Hulya ilhan 2 yıl önce
Ben eczaci olarak bu durumun en yakindan içindeyim.Sigorta şirketleri en ucuz ilaci karsiliyor yanlis anlasilmadir.Evet ucuz olanlar var ama en pahali markalarida karşilaniyor.Bu hangi sigortada sigortali olmaniza bagli,sigorta sirketlerinin ilac fabrikalariyla yaptigi anlasmaya bagli.Hastalar birden baska marka ilac gordukleri zaman korkuyorlar,fakat aslinda icirisinde bulunan etkili madde hepsine ayni,fakat ekmaddeler degisebiliyor.buda kisiden kisiye ayri etki yapabiliyor.Piskolojik etkide oluyor bazen.Sigortanizin karsiladigi ilaci en az iki hafta kullanmak zorundasiniz,eger yanetkileri oluyorsa ,eczanenize basvurup baska hangi markayi sigortaniz karsiliyorsa sorup bunu deneyebilirsiniz.Illada ayni markayi kullanmak istiyorsaniz bunu kendi cebinizden ödeyip,sigortanizdan bilgi alabilirsiniz.Bazi sigortalar geri öduyor paranizi..
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@