Hollanda'da ölü sayısı 639 oldu

Hollanda'da son 24 saatte 93 kişinin daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiği açıklandı. Toplam ölü sayısı 639’a ulaştı.

GÜNDEM 28.03.2020, 17:04
Hollanda'da ölü sayısı 639 oldu

Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitisü (RIVM), yapılan testler sonucu 1159 yeni virüs vakası daha tespit edildiğini bildirdi. Toplam hasta sayısı 9 bin 762’e yükseldi.

Hollanda'da koronovirüs vakasının açıklanandan daha yüksek olduğu belirten RIVM, sadece test edilmiş sayıları belirttiği, fakat herkesin test edilmediği ifade edildi.

Hastalık belirtileri olan herkesin test edilmemesi nedeniyle gerçek rakamın daha yüksek olduğu belirtilen açıklamada, şimdiye kadar 2954 kişinin hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

Hollanda’da son 24 saat içinde 93 kişi öldü, ölü sayısı 546’dan 639’a çıktığını söyleyen yetkililer, vefat eden hastaların yaşları 75 ile 79 arası olduğu bildirildi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Tuncer 11 ay önce
Ülkemle gururduyuyorum bu hastalıkla olağan üstü mücadele ediyor, Hollanda hiç bir önlem almıyor ve hercümerç daha kötüye gidiyor, insanlara test bile yapmıyorlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@