Hollanda'da kızının 14 yaşındaki erkek arkadaşı ile birlikte olan kadına hapis cezası

banner94

Kızının reşit olmayan erkek arkadaşını yıllarca istismar eden Hollandalı kadına 16 ay hapis ve "pedofili tedavisi" cezası

GÜNDEM 22.07.2020, 15:07
Hollanda'da kızının 14 yaşındaki erkek arkadaşı ile birlikte olan kadına hapis cezası

Hollanda'da kızının reşit olmayan erkek arkadaşıyla 14 yaşından itibaren yıllarca cinsel ilişkiye giren 49 yaşındaki bir kadın, 16 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, kadının, zorunlu "pedofili bozukluğu tedavisi" görmesini de kararlaştırdı.

Omroep West kanalının haberine göre, olay Lahey kenti yakınlarındaki Oegtgeest kasabasında meydana geldi.

Kızının erkek arkadaşı olan 14 yaşındaki çocukla yakınlık kuran Jeanette R. adlı kadın, bu ilişkiyi 4 yıl devam eden bir cinsel birlikteliğe dönüştürdü.

Lahey Mahkemesi'ne göre, şu anda 49 yaşında olan kadın, kendisinden 28 yaş küçük olan erkek çocuğunu, yıllarca istismar etti.

Mahkeme, kadının, kızının arkadaşıyla olan güven ilişkisini ve aradaki yaş farkını kötüye kullandığını belirterek, çocuğun duygularını tamamen görmezden geldiğini vurguladı.

Jeannette R. ise, hakime, 4 yıl boyunca ilişkide bulunduğu çocukla ilgili olarak, "Ona aşıktım" dedi.

Bir süre sonra, çocuğa hayır demeye cesaret edemediğini ve şantaj gördüğünü öne süren kadına, mahkeme hakimi, "Bunun bir suç olduğunu biliyordun. 28 yaş daha büyüktün. 14 yaşındaki bir çocukla baş edemedin mi?" dedi.

Mağdur ise, Jeanette R.'nin, kendisiyle görüşmeyi kesmesi halinde intihar edeceği tehdidiyle, çocuğu ilişkiyi sürdürmeye zorladığını söyledi.

Mahkeme, 16 ay hapis cezası verdiği kadının, istismar ettiği gence 7 bin euro tazminat ödemesini kararlaştırdı.

Mahkeme, Jeanette R.'nin pedofili bozukluğu için tedavi görmesine de hükmetti.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
 

-

Yorumlar (1)
R.y 1 yıl önce
o bayana veriliyorsa ceza bazi erkeklerede verilmesi lazim, is yerlerinde staj icin gelen cahil kizlarin kafasini celip kotu emellerine ulasip sonrada kendi istedi deyip bu kotulugu yapan bazi erkekleri de atsinlar ve cok gordum calistigim is yerimde eskiden ve halen devam ediyorlar cunki kimsenin umrunda deyil burasi hollanda cok yazik anneleri babalari boyle pis sapik adamlar icin buyutmuyorlar kizlarini. Haberdeki kadin gibi buda kabul edilemez bisey kendi fikrimce.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@