banner15

Diyanet'ten uyarı! Alkol satan yerden alışveriş yapılmaz

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Kapukaya: Her Müslüman ticarette dikkatli davranarak temiz ve düzenli olmalı

Diyanet'ten uyarı! Alkol satan yerden alışveriş yapılmaz


https://www.dailymotion.com/video/x7fhr1c
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mehmet Kapukaya, alacak vatandaşların alkol satışı yapan yerlerden bu alışverişi yapmamaları konusunda bir açıklama yaptı.

Yeni Akit'e yaptığı açıklamada "Duyarlı bir Müslüman Allah'ın yasakladığı alkolün ya da haram maddelerin satıldığı bir yerden alışveriş yapmaz" diyen Kapukaya, şöyle devam etti:

Cenab-ı Hak Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurmuştur: 'Ey iman edenler. Şüphesiz ki içki, kumar, dikili taşlar, fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçınarak uzak durun ki feraha eresiniz. Müslümanlara, kurban alışverişinde alkollü satış yapan bazı zincir marketlerden uzak durmaları tavsiyesinde bulunan Kapukaya, şunları söyledi: İnsanlar, Cenab-ı Hak'kın kaçının dediği bir yerden alışveriş yapıyorlarsa bu doğru bir tercih değildir. Tabii ki kurbanlık alışverişi için de doğru bir tercih değildir. Müslümanların kurban alışlarında buraları tercih etmemeleri gerekir. Müslümanların Cenab-ı Hak'kın yasakladığı bir şeye parasal anlamda destek olmaması lazım. Her Müslüman ticarette dikkatli davranarak temiz ve düzenli olmalı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!


Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER