banner84

DİTİB çocuklara yönelik eğitim merkezi açtı

banner94

Düsseldorf bölgesinde faaliyet gösteren Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı Hilden DİTİB Emir Sultan Camii çocuklara yönelik gerçekleşt

GÜNDEM 11.10.2016, 14:27 11.10.2016, 14:27
DİTİB çocuklara yönelik eğitim merkezi açtı
banner105
Düsseldorf bölgesinde faaliyet gösteren Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı Hilden DİTİB Emir Sultan Camii çocuklara yönelik gerçekleştirdiği hizmetlerine bir yenisi daha ekledi. Dernek bünyesinde her yaş gurubuna yönelik çocuk eğitim merkezi açtı.

Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış töreninde Hilden DİTİB Emir Sultan Camii Din Görevlisi Osman Birtek ve Dernek Başkanı Erhan Akyol, emeği geçenlere ve hayır sahiplerine teşekkür etti. Eğitim merkezi hakkında bilgi veren Akyol, „1975 yılında kurulan derneğin 1997 yılında yeni cami için temeli atılmış, 2001 yılında da açılışı gerçekleştirilmiştir. Kubbeli ve minareli güzel bir mabedde Müslümanlara hizmet vermekteyiz“ dedi. Akyol şöyle devam etti: "Gençlerimizi, çocuklarımızı camiye çekmek için eğitim merkezi yapmaya karar verdik. 500 metrekare salonu ve 250 metrekare ders odaları ile Kur‘an, temel bilgiler, musiki, ev ödevlerine yardım kurslarının verileceği eğitim merkezinde her hafta sonu yüzün üzerinde öğrenci bu hizmetlerden faydalanacak.“

Derneğe ait minik ilahi grubunun söylediği ilahilerin de büyük beğeni topladığı açılış merasiminde NRW DİTİB Eyalet Birliği Başkanı Ersin Özcan, Hilden Polis Müdür Yardımcısı Gerd Hölterhoff ve Essen Din Hizmetleri Ateşesi Suat Okuyan, yaptıkları konuşmalarda, eğitim merkezinin yapımında emeği geçenlere teşekkür ettiler, gençlere ve çocuklara hayırlı olması temennisinde bulundular.

Hilden Belediye Başkanı Birgit Alkenings da yaptığı konuşmasında, „Bu güzel eserin dernek bünyesine kazandırılması, eğitime hizmet etmesi beni mutlu etmiştir. Alman komşularınızı etkinliklere davet ederek faliyetler gösterilmesini arzu ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum“ dedi.

Eğitimin önemine değinen T.C. Düsseldorf Konsolosu Ahmet Ergen ise, „Çocuklarımızın eğitimine azami gayret göstermek zorundayız. Meslek ve kariyer sahibi olmaları için elimizden geleni yapmalıyız. Günümüz dünyasında eğitimli insanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Çocuklarımızı yaşadığımız topluma uyum içinde, milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetiştirmeliyiz. Bu manada eğitim merkezinin önemli işlevleri yapacağına inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum“ dedi.

Hilden_egitim_mkz_kurdela_kesimi

Camiler eğitim merkezidir

Eğitim Merkezi'nin açılışından bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Aşıkoğlu, „Dolu dolu faaliyetlerle geçen bir ay yaşıyoruz, camilerimiz bir ibadethane olmanın yanı sıra aynı zamanda bir eğitim merkezidir. Her camimizde din eğitimi için sınıflarımız mevcuttur. Bu mabedde sınıf yetersizliğinden dolayı mabetin yanında bir eğitim merkezi oluşturulmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.“ dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Hilden DİTİB Emir Sultan Cami Eğitim Merkezi’nin kurdelası birlikte kesilerek hizmete açıldı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@