banner124
banner112

Avrupa'da her 2 dakikada bir cinsel suç işleniyor

banner94

Avrupa Polis Teşkilatının (Europol) verilerine göre Avrupa'nın herhangi bir köşesinde polise cinsel suçlarla ilgili ortalama her 2 dakikada bir şikayet başvurusu yapılıyor.

GÜNDEM 28.10.2020, 19:14
Avrupa'da her 2 dakikada bir cinsel suç işleniyor
banner119

Avrupa Polis Teşkilatı Europol'un açıklamış olduğu verilere göre, Avrupa Birliği  içerisinde ortalama her 2 dakikada bir cinsel saldırı, cinsel şiddet ya da tecavüz suçunun işlendiği ortaya çıktı. Birlik içerisinde cinsel suçlardan en fazla mağdur olanlar ise kadınlar ve çocuklar olarak ön plana çıkıyor.

Avrupa'nın bütün ülkelerinde cinsel suçlar ciddi bir sorun olmaya devam ederken, Europol cinsel saldırıların faillerine dikkat çekmek için  18 ülkede bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında cinsel suç zanlısı ya da hükümlü olan ve arananlar listesinde en üst sıralarda yer alan 18 firari kişi hedef alınırken, zanlıların sosyal medya platformlarında fotoğrafları yayınlanarak, yakalanmaları için çalışma başlatılacak.

Merkezi Hollanda'nın Lahey kentinde bulunan teşkilatın başlatmış olduğu kampanyaya aralarında Hollanda, Belçika, Almanya, Fransa ve Birleşik Krallık gibi ülkelerin bulunduğu 18 ülkeden güvenlik birimleri destek verecek.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@