Sud-Ouest gazetesinde yer alan habere göre olay Fransa’nın Charente-Maritime iline bağlı Rochefort kasabasında  26 Mart Cumartesi günü yaşandı. Geçici kontratla işe giren 20 yaşındaki postacı posta dairesinden sahiplerine ulaştırmak için aldığı içerisinde en az 400 zarfın bulunduğu posta torbalarını, çalılıklar arasına attı.

Habere göre yürüyüşe çıkan bir bölge sakini çalılıklar arasındaki zarf yığınını fark etti ve bunları postaneye teslim etti. Postanenin yürüttüğü soruşturmada da Aralık ayından bu yana geçici kontratla çalışan postacıya ulaşıldı.

Gözaltına alınan 20 yaşındaki postacı polise verdiği ifadede, havanın o gün soğuk ve yağmurlu olduğu için işini bir an önce bitirmek istediğini ve bu nedenle mektupları sahiplerine ulaştırmak yerine atmayı tercih ettiğini söyledi.

La Poste posta idaresi, bulunan mektupların sahiplerine bir özür mektubu göndererek polise şikayet etmeleri tavsiyesinde bulundu. Nisan ayının başında yaklaşık elli kişinin postacı hakkında şikayetçi olduğu kaydedildi.

Hırsızlık ve mala zarar vermekten yargılanan 20 yaşındaki adamın birkaç yıl hapis ve yaklaşık 10 bin euro para cezasına çarptırılması bekleniyor.

ETA EuroTürkassist, gurbetçilerimize sıla yolunda yol yardım hizmeti vermeye devam ediyor ETA EuroTürkassist, gurbetçilerimize sıla yolunda yol yardım hizmeti vermeye devam ediyor

Fransa’da son yıllarda benzer olayların sayısında artış gözlemleniyor. 2017 yılında yaklaşık 40 kilogram koli ve mektubu boş bir araziye atan 21 yaşındaki bir postacı 3 ay hapis cezasına mahkum edilmişti.
©Sonhaber.eu 

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.