banner112

Fransa Türkiye karşıtı politikalarına devam ediyor: Ülkü Ocakları kapatılıyor

banner94

Fransa’nın Türkiye'ye  ve Müslümanlara yönelik baskılı tutumu devam ederken, hükümet ülke genelinde  faaliyet gösteren Ülkü Ocaklarını kapatma karardı aldı. 

FRANSA 02.11.2020, 17:39 02.11.2020, 17:43
Fransa Türkiye karşıtı politikalarına devam ediyor: Ülkü Ocakları kapatılıyor
banner119

Fransa'da hükümetin, Türkiye'ye ve Müslümanlara yönelik tutumu, ırkçı saldırıların  ve İslamofobik eylemlerin artışına yol açmaya devam ederken, Müslümanlara ve Türklere yönelik psikolojik baskı giderek artmaya devam ediyor

Fransa, İslam ve Türkiye karşıtı uygulamalarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanırken, gelen son dakika bilgisine göre hükümet, ülke genelinde faaliyet gösteren  Ülkü Ocakları'nın kapatılmasını gündemine aldığını açıkladı. 

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin parlamentoda yapmış olduğu konuşmada, ülke genelinde faaliyet gösteren Ülkü Ocakları'nı kapatmak için harekete geçileceğini açıkladı.  

Bakan Darmanin, Bozkurtlar olarak bilinen oluşumun Fransa'da bir an önce yasaklanması için çalışmalara başlanacağı paylaşarak, parlamentoyu bilgilendirdi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@