banner112

Fransa'dan Müslümanlara tehdit: İslam karşıtı karikatürlere karşı çıkanlar sınır dışı edilebilir

banner94

FRANSA 21.11.2020, 12:08
Fransa'dan Müslümanlara tehdit: İslam karşıtı karikatürlere karşı çıkanlar sınır dışı edilebilir
banner119

İslam'ı hedef alan karikatürler nedeniyle büyük tepki çeken Paris yönetimi, bu kez ülkesindeki yabancıları tehdit etti.

İçişleri Bakanı Darmanin, "Bir aile, çocuğunun öğretmeninden karikatürleri kullanmamasını isterse, sınır dışı edilebilir." dedi.

Fransa, Müslümanları hedef almaya devam ediyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ardından, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin de skandal sözlere imza attı.

Avrupa Birliği'nin (AB) yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, koronavirüse karşı olası bir aşı bulunması durumunda, birlik üyesi ülkelerde aşının öncelikli olarak sağlık çalışanlarına, 60 yaş ve üzerindekilere, sağlık sorunları nedeniyle risk altında bulunan kişilere yapılmasını kararlaştırdı.

Darmanin, İslam'ı hedef alan karikatürlerin okullarda gösterilmesi konusundaki ısrarını sürdürdü. Ülkesindeki yabancıları açıkça tehdit etti. 

"Sınır dışı edilebilirler"

Darmanin, Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerin çocuklara gösterilmemesini istemenin baskı olacağını iddia etti. Bunu talep eden yabancıların sınır dışı edilebileceğini söyledi:

"İfade hürriyeti konusu işlenirken,bir öğretmene bu tip karikatürleri kullanma denildiğinde, bu tür bir baskının cezai yaptırımı olacaktır. Bu suçtan yargılanıp da hüküm giyen yabancılar sınır dışı edilebilir.

"İkiyüzlü" ifade özgürlüğü politikası

Fransa, İslam'ı hedef alan yazı ve karikatürlerin "ifade özgürlüğü" kapsamında olduğunu iddia ediyor. Paris yönetimi, Cumhurbaşkanı Macron ve Eğitim Bakanı'nı eleştiren yazıların sansürlemesi nedeniyle de "ikiyüzlü" davranmakla suçlanıyor. 

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (2)
Ozgur Sen 12 ay önce
Ozgur bir ulke demek, muslumaniyla, hiristiyaniyla, ateistiyle ( inanmamakta sonucta bir inanctir!), beyaziyla siyahiyla birbirine saygili bir sekilde yasamaktir. Her inancin bir kirmizi cizgisi vardir. O cizgiyi asmak, dokunulmazliklara yorum yapmak ozgurluk anlamina gelmez! Hem ozgurluk diyeceksiniz bir tarafdan, sayginizi yitireceksiniz. Bu bir kibirdir. Kibir insanoglunun en buyuk zehiridir. Ve kibirin oldugu toplumlarda yozlasma kacinilmazdir. Zaten Fransa ve buna benzer toplumlarin tarihine baktiginizda kibiri dolu ve yozlasmis bir tarihleri oldugunu goreceksiniz.
binselman 12 ay önce
allhim verir azana belasin tecelli bulursunuz insAllah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@