banner112

Fransa , AB dışındaki gerekli olmayan seyahatleri yasakladı

banner94

Fransa, koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele önlemleri kapsamında, Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelerden gerekli olmayan seyahatleri yasaklamaya karar verdi.

FRANSA 30.01.2021, 14:10 30.01.2021, 14:20
Fransa , AB dışındaki gerekli olmayan seyahatleri yasakladı
banner119

Vaka sayısının 3 milyonu geçtiği Fransa, Avrupa'da en çok vaka görülen İngiltere'nin ardından ikinci ülke konumunda bulunuyor. Kısıtlamalarla ilgili açıklama yapan Fransa Başbakanı Jean Castex, sokağa çıkma yasağının etkili ancak yetersiz olduğunu belirtti. 

Yeni karantina kararı almadıklarını ancak ek tedbirlerin hayata geçirileceğini söyleyen Başbakan Castex, "AB dışındaki ülkelerden Fransa'ya giriş çıkışlar zaruri haller dışında 31 Ocak'tan itibaren yasaklanacak. Sınırlarda çalışanlar hariç AB ülkelerinden gelenler için ise PCR testi zorunlu olacak." dedi

Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre, ülke genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 75 bin 620'ye yükselirken, toplam vaka sayısının ise 3 milyon 153 bin 487 olduğu açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@