Belçika ile Fas arasında Katar'da oynanan Dünya Kupası maçı sonrası Brüksel’de olaylar çıktı.

Bugün FIFA Dünya Kupası F Grubu'nda oynanan maç öncesi kent merkezinde havai fişek atan taraftarlar, Fas’ın 2 - 0 üstünlüğüyle sona eren karşılaşma sonrası kontrolden çıktı.

Çoğu gençlerden oluşan yüzlerce taraftar civardaki scooterları ateşe verip, sokaktaki çöp kutularını ve diğer malzemeleri tahrip etti.

Caddelerde ateş yakıp polise havai fişeklerle saldıran taraftar grupları, toplu taşıma trafiğini de bir süre engelledi.

Polis, taraftarlara göz yaşartıcı gaz ve tazyikli su ile müdahale etti.

Belediye Başkanı Philippe Close, taraftarlara kent merkezine gelmemeleri çağrısı yaparken İçişleri Bakanı Annelies Verlinden, "Polisin önümüzdeki günlerde isyancıların kimliğini tespit etmek için elinden gelen her şeyi yapacağını" söyledi.

Brüksel polisi, karşılaşma öncesi Belçika ve Faslı taraftarların olay çıkarma olasılığı nedeniyle teyakkuza geçmişti.Brüksel’de Dünya Kupası yenilgisi isyanı: Polis taraftarlara göz yaşartıcı gazla müdahale etti

BBC-2

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.euya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.