Heusden-Zolder ve Houthalen-Helchteren'de PKK yandaşları ile Türk toplumu arasında yaşanan olaylar bazı etkinliklerin iptal edilmesine neden oldu. Heusden-Zolder’da her yıl Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen iftar yemeği ve popüler MijnMarkt etkinlikleri iptal edildi.

Heusden-Zolder'da bir hayırsever vatandaşımız tarafından Braderieplein'de her akşam organize edilen iftar programı hem güvenlik hem de artan huzursuzluklar nedeniyle iptal edildi. 

Ramazan’ın ilk gününden itibaren aralıksız bir şekilde, her akşam 800 kişiye ücretsiz iftar yemeği verildiğini belirten U.M. Sonhaber.eu’ya yaptığı açıklamada, “Polisle yaptığımız istişarede, büyük bir insan grubunun toplanmasının riskli olduğunu değerlendirdik. Bu nedenle çadırı sökmek zorunda kaldık.” dedi.  ,

Beringen Türkgücü, Thes Sport'u mağlup ederek Play-off umutlarını güçlendirdi Beringen Türkgücü, Thes Sport'u mağlup ederek Play-off umutlarını güçlendirdi

heusden zolder çadır

Heusden-Zolder'deki Diyanete bağlı Selimiye Camii'nde planlanan yaklaşık 800 kişilik iftar programı da aynı gerekçelerle iptal edildi. Organizatörler, 6 Nisan'da Ahmet Camii'nde bir iftar programı düzenlemeyi planlıyor. Houthalen-Helchteren camilerinde ise büyük iftar planı yok. 

Öte yandan, Heusden-Zolder belediyesi, 27 Mart için planlanan MijnMarkt'ı da iptal etti ve bir sonraki etkinliğin 10 Nisan'da yapılabileceğini duyurdu.

Heusden-Zolder Belediye Başkanı Mario Borremans, zor zamanlarda sakinlik ve birlikteliğe çağrı yaparken, vatandaşlara toplumu güvenli ve huzurlu tutmak için iş birliği yapmaya davet etti.
Haber: Halil Uygun 
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.