Aalst şehir yönetimi sosyal medyada paylaşılan bir kavgaya ait video sonrasında üç mahallede toplanma ve alkol yasağı getirdi. Karar verilen yasağın haziran ayına kadar geçerli olduğu belirtildi.

Aalst yönetimi mahalle sakinlerini huzursuz eden gençlere karşı yani bir önlem aldı. Açıklanan bilgiye göre Molendries, istasyon mahallesi ve Rechteroever bölgelerinde toplanma ve alkol tüketim yasağı getirildi. Son eklenen bölge olan Watertoren'da da benzer uygulamalar başlatıldı. POlis bu bölgelerde gerekli gördüğü anda kimlik kontrolü yapabilecek.

Getirilen yasağın sosyal medyada son zamanlarda sıkça paylaşılan ve geçen yıl tren istasyonu çevresinde çekildiği belirtilen bir kavga görüntüsünden sonra gelmesi dikkat çekti.

Yeni düzenlemeye göre belirtilen bölgelerde dört veya daha fazla kişinin bir araya gelmesi yasaklandı. Bu bölgelerde kamuya açık alanlarda da alkol tüketilemeyecek. Yasağa uymayanlar için çeşitli yaptırımlar uygulanabilecek.

Belediye Başkanı Christophe D'Haese, bu önlemlerin, bölgede devam eden asayiş sorunları nedeniyle zorunlu hale geldiğini belirtti. Başkan D'Haese, "Polis denetimlerinin yoğunlaştırılmasının ötesinde, mahallelerimizi yeniden yaşanabilir ve güvenli kılmak için kapsamlı adımlar atmamız gerekiyor," dedi ve sürekli polis takibi yerine, kalıcı çözümler üretmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Belediye yasak getirilen bölgelerdeki mahalle sakinleri ile 6 mayıs günü bir toplantı düzenleyecek. Toplantıda uygulanan önlemler ve gelecek planları masaya yatırılacak ve halkın görüş ve önerileri alınacak.

Belediye Başkanı, "Önlemleri polisle istişare ederek alıyoruz, ancak yerel sakinlerin sesini de dikkate almak zorundayız. Alınan tedbirlerin yerinde ve etkili olup olmadığını değerlendireceğiz," ifadelerini kullandı.
Haber: Halil Uygun
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Brüksel'de büyük insan kaçakçılığı operasyonu: 17 şüpheli yakalandı, 4 iş yeri kapatıldı Brüksel'de büyük insan kaçakçılığı operasyonu: 17 şüpheli yakalandı, 4 iş yeri kapatıldı

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.